Umetne trepalnice in njihovo podaljševanje

Če niste pristaši umetnih trepalnic za enkratno uporabo, si lahko omislite podaljševanje trepalnic. Podaljšane umetne trepalnice so goste in zapeljive, poleg tega pa se pri njih ni treba bati, da vam bodo odpadle. Pri trepalnicah, ki jih nameščate sami, pa se ves čas soočate s to bojaznijo. Sami smo pri nameščanju trepalnic tudi veliko manj natančni kot profesionalna kozmetičarka. Podaljševanje trepalnic ima še eno pomembno prednost: ker ga izvajajo v salonu, nam bo stilistka vselej znala pravilno svetovati, kakšne trepalnice bi nam najbolje pristajale in najbolje poudarile naš pogled.

Za posebne priložnosti obstajajo umetne trepalnice s kamenčki ali kristalčki. Kristalček Swarovski se lahko namesti tudi na naše naravne trepalnice; za njegovo nameščanje ni treba imeti podaljšanih trepalnic. Sam postopek podaljševanja je kar zamuden, saj traja dve uri. Je pa podaljševanje trepalnic v sodobnem času tako napredovalo, da lahko imate med postopkom kontaktne leče, lahko celo zaprete oči in zadremate. Umetne trepalnice se podajo vsaki ženski, ne glede na starost, zato nikar ne skrbite, da vam ne bi pristajale. Seveda pa ni dobro ravnati svojeglavo – poslušajte mnenje kozmetičarke, ki ima že veliko izkušenj s podaljševanjem trepalnic in vam bo znala svetovati, katere umetne trepalnice bi bile prave za vaše oči in za vaš obraz.

Mnoge ženske, ki prisegajo na naravne trepalnice, se odločajo za uporabo seruma za podaljševanje trepalnic. Bojijo se namreč, da bi umetne trepalnice zgledale preveč izumetničeno ali da bi poškodovale njihove naravne trepalnice. Po dveh do štirih tednih uporabe takega seruma naravne trepalnice postanejo polnejše, daljše in čvrstejše. Uporaba seruma je torej dobrodošla, le vztrajen moraš biti, saj rezultati ne bodo prišli čez noč. Če pa bi radi hitre rezultate, pa se lahko še vedno odločite za umetne trepalnice. Sodobni postopki podaljševanja so namreč izjemno varni, zato ni bojazni, da bi šlo pri tem postopku kaj narobe.